Matkamine Zürichi läheduses

-

Lonely Planeti sarja reisijuht «Matkates Šveitsis» (Walking in Switzerland) pakub Šveitsis matkamiseks välja 72 erineva raskusastmega matkamarsruuti, oma üheksapäevase reisi ajal jõudsime neist teoks teha kümme. Šveits on paljurahvuseline ja -keelne maa, meie reisirajad kulgesid seekord riigi saksa- ja prantsuskeelsetel aladel.

Matkamarsruudil on romantiline nimi –— Gorges de la Poeta-Raisse, mis eesti keelde ümberpanduna tähendab Poeedi oja kaljulõhet. Matkateekonna algus on vaatamata kõlavale nimele vähetõotav, metsatee kulgeb ärakuivanud ojasängi kõrval.

Kõrgemale jõudes hakkab tasapisi ilmuma ka vesi, mis retke lõppfaasis muutub imelisteks libisevateks koskedeks. Matka kõrgpunkt saabub ülikitsas kaljulõhes, kus kohiseva kose saatel astume üles sammaldunud kivitrepist, hoides kinni kaljude külge kinnitatud tugiketist.

Mööname, et retk on tuhat korda oma uhket nime väärt. Poeedi oja ühing on korjandusrahaga rajanud kena puhkekoha ja paigaldanud jupikese tugiketti. Tagasiteel põikame koopasse, kus legendi järgi on oma suuri erakumõtteid mõlgutanud Rousseau isiklikult.

Üheksa matkapäevaga saame Šveitsi matkaradadest päris korraliku ülevaate, unistuseks jäävad seekord peakuru ületamine, Valais ja maa itaaliakeelne osa.

Lisa kommentaar

Email again: